...

Strach dziecka – boję się

Przydałoby się, żeby te wszystkie bajki, które są tworzone dla dzieci, mówiły prawdę o codzienności i trudnych emocjach dzieci i dorosłych.

Serio. trudno jest znaleźć bajki pełne prawdy.
Ale… będzie coraz łatwiej. Bo oto przed Wami bajka, którą napisałyśmy razem.

Ola- bajarka, logopeda i druga Ola- doświadczony psycholog dziecięcy.

Unikatowy produkt dla wyjątkowych odbiorców

No więc już wiesz, że ta bajka ukazuje prawdę. Co jeszcze dostaniesz kupując bajkę?

  1. CODZIENNA SYTUACJA – Dostajesz historię, która wydarzyła się naprawdę. Naprawdę jedna z Nas była z synem na placu zabaw i naprawdę żywo zainteresował się ślimakami i to co wydarzyło się później również jest prawdą. Gwarantuje Ci, że Twoje dziecko również kiedyś postawi Cię w takiej sytuacji, w której stanęła Ola.
  2. JAK ROZMAWIAĆ Z DZIECKIEM – W tej bajce dostajesz rozmowę mamy z dzieckiem, w której mowa o poszanowaniu i wyznaczaniu granic. Mama zagłębia się razem z synkiem w dziecięce postrzeganie strachu. Warto wejść w świat najmłodszych, poznać strach dziecka – widziany jego oczami. Jest tam także mowa o emocjach innych i własnych. Zdarza się, że my rodzice, często powtarzamy to, co mówili Nasi rodzice. A dziś z dziećmi rozmawia się już inaczej, psychologia dziecięca odkryła dawno, jak się komunikować, właśnie na kanwie wielu nieudanych prób kilku pokoleń. Więc jest to rozmowa pełna świeżości, bliskości i równości.
  3. KOMENTARZ PSYCHOLOGA  – Ta bajka ma moc terapeutyczną, udowadnia to Ola – psycholog dziecięcy, która podzieliła bajkę na kilka kluczowych części i skomentowała emocje dziecka, emocje ślimaka, różnorodność sytuacji. Zagłębiła się w strach dziecka, ukazując złożoność tej emocji na przykładzie ślimaka Rakiety. Pomagając tym samym spojrzeć na sytuację okiem czułego obserwatora. Te wskazówki bardzo pomagają uzmysłowić sobie, że odpowiednia komunikacja z dzieckiem jest bardzo ważna i istotna, aby pomóc rozwiązać mu dana trudność.
  4. ĆWICZENIA OD PSYCHOLOGA – W zestawie znajdują się także ćwiczenia wyciszające dla dzieci. Ćwiczenia, które pomagają dzieciom zrozumieć ich emocje np. strach dziecka, ułatwiają zrozumienie tego co czują, a w fazie napięcia emocjonalnego mogą dać dzieciom rozwiązanie – jak wyciszyć się i uspokoić. Te ćwiczenia opracowane są na bazie doświadczenia, nurtu psychologicznego Mindfulness i praktycznej wiedzy psychologa dziecięcego.
  5. UCZTA DLA USZU – nasza bajka jest rodzajem słuchowiska, w tle piękna muzyka koi Wasz zmysł słuchu, możecie jej słuchać w aucie, stojąc w korku, o każdej porze dnia, lub włączyć ją przed snem. Jednak bardzo istotne jest, aby za pierwszym razem zadać dziecku odpowiednie nasza bajka jest rodzajem słuchowiska, w tle piękna muzyka koi Wasz zmysł słuchu, możecie jej słuchać w aucie, stojąc w korku, o każdej porze dnia, lub włączyć ją przed snem. Jednak bardzo istotne jest, aby za pierwszym razem zadać dziecku odpowiednie pytania do bajki. Istotne jest aby dziecko było wtedy aktywne poznawczo i chciało wziąć udział w dyskusji. A Ty, drogi rodzicu nastaw się na słuchanie – szczególnie tak trudnego tematu, jakim jest strach dziecka. Decydujcie. Głos BajOli zabierze Was i Wasze dzieci w podróż pełną emocji, zrozumienia i rozwiązań.

Zatem jeśli chcesz wiedzieć ….

Jak dziecko odczuwa swój strach ?

Jak rozmawiać z dzieckiem by chciało Nas słuchać ?

Jak dziecko może wyciszyć się, po zgiełku bodźców w ciągu dnia….

To zapraszam do zakupu audiobajki- stworzonej przez doświadczone mamy, która jedna jest logopedą-bajarką a druga psychologiem dziecięcym.

Myślę, że każdy rodzic, każdego dnia, zadaje sobie te pytanie w obliczu kolejnych trudności.

Rodzice! Jedno jest pewne. Nie na wszystko jesteśmy gotowi, wiele trudów i rozmów przed Nami, ale narzędzia powoli dla Was powstają. Bajka, napisana pod okiem wspaniałej psycholog, to jedno z tych narzędzi. Czerpcie z niej dobro, słuchajcie wspólnie i czekajcie na kolejne historie pisane codziennością życia z dziećmi.

Myślę, że każdy rodzic, każdego dnia, zadaje sobie te pytanie w obliczu kolejnych trudności.

Rodzice! Jedno jest pewne. Nie na wszystko jesteśmy gotowi, wiele trudów i rozmów przed Nami, ale narzędzia powoli dla Was powstają. Bajka, napisana pod okiem wspaniałej psycholog, to jedno z tych narzędzi. Czerpcie z niej dobro, słuchajcie wspólnie i czekajcie na kolejne historie pisane codziennością życia z dziećmi.

Czeka na Was bajka o chłopcu, który spotkał ślimaka i zawładnęła nim wtedy cała gama różnych emocji.

To również bajka o ślimaku, który odczuwał strach, i wreszcie to bajka o mamie, która przeprowadziła z synem piękną, wspierającą rozmowę.

Emocje to część naszej codzienności, nauczmy się o nich mówić, rozpoznawać je i przekażmy tę wiedzę Naszym dzieciom.

Bajka nagrana w wersji audio + pdf.

Wskazówki psychologa dziecięcego do bajki nagrane w wersji audio.

Ćwiczenia wyciszające nagrane w wersji audio – kojącym głosem bajarki BajOli.

Wszystko załączamy również w wersji pdf.

Miłego słuchania kochani <3

Wiele trudnych sytuacji przed Wami, wiele bajek dla Was jeszcze powstanie.

Dlaczego nagrałyśmy bajkę w wersji audio+pdf?

 

Rzeczywistość rodzica bywa trudna. Na co dzień ciężko pracujesz, w domu albo w miejscu pracy. Wracasz zmęczony i emocje dziecka  często Cię przerastają.

Właśnie dla Ciebie została nagrana bajka. Aby Ci pomóc.

Bajarka przeczyta Wam aksamitnym głosem bajkę, a Wy już tylko rozmawiajcie.

Pamiętaj rodzicu! Bajka czeka na wolną chwile i wspólne odczytanie, masz wersję pdf.

Wydrukuj ją i gdy będziesz mieć dobry dzień, czytajcie ją wspólnie.

Twórczynie „Ja się boję! Jak Franek zrozumiał ślimaki”

BajOla_foto_bajka

Aleksandra Rutkowska BajOla – bajarka, szkoleniowiec, logopeda.

Opowiada baśnie wszystkim tym, którzy chcą zasiąść w kręgu i posłuchać opowieści. Szkoli nauczycieli, bibliotekarzy, firmy ze sztuki opowiadania historii.

Nieustannie się rozwija w zakresie słowa i poprawnej wymowy.

Prowadzi kanał na YT, słuchowisko na Spotify.

Aleksandra Mazurek – psycholog, pedagog i mediator. Jest psychologiem dziecięcym. Wprowadza rodziców w świat i rozwój dzieci. Wspiera dzieci w lepszym poznaniu siebie i zrozumieniu otaczającego ich świata społecznych i emocjonalnych wartości. Udziela konsultacji rodzicielskich. Nieustannie szkoli się i podnosi swoje kwalifikacje.

Aleksandra Mazurek psycholog dziecięcy

AUDIOBAJKA TO UNIKATOWY PRODUKT PONIEWAŻ…


PO PIERWSZE

Po raz pierwszy powiem Tobie rodzicu, że stworzyliśmy bajkę której nie musisz czytać!!!!

Tak!!! Nie musisz!!!

Bajkę przeczytała już dla Was bajarka.

Usiądźcie wygodnie i odsłuchajcie wspólnie bajki. Niech Wasza wyobraźnia eksploduje!

PO DRUGIE

Komentarz psychologa również nagraliśmy do odsłuchu.
Odtwarzaj go wielokrotnie, czerp wiedzę, ucz się!

Bajka jest wyjątkowa i unikatowa bo….napisały ją mamy, które są praktykami! Jedna Ola ma wiedze psychologiczną, którą wykorzystuje w życiu codziennym, druga Ola ma wiedzę w zakresie tworzenia i opowiadania bajek, którą stosuje w życiu codziennym.

Macie do czynienia z bajką, którą stworzyły pasjonatki swoich dziedzin i praktykujące mamy, wychodzące naprzeciw trudom wychowawczym.

Bajki terapeutyczne mają moc, jeśli tchnięcie w nie własne serce.
Niech Wam towarzyszą, niech się kotłują w Waszych głowach by nadejść wtedy, gdy pojawi się emocjonalna potrzeba. Dużo łatwiej oswajać emocje, gdy porównuje się je do przygód z bajki, gdy się z nimi identyfikuje i o nich rozmawia. Rozmawiajcie Niech ta bajka będzie jedną ze sposobności do wartościowych rozmów.
Strach dziecka - bajka jako lekarstwo

ściskamy Ola i Ola ❤️

Unikatowy produkt dla wyjątkowych odbiorców